Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Srpen 2009

Dobrman

31. srpna 2009 v 23:02 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Dobrmana vyšlechtil Friedrich Louis Dobermann, výběrčí daní a správce rasovny, který se rozhodl jako městský odchytávač psů, zkřížit nejostřejší plemena. Výsledkem křížení měl být pes, kterého by Dobermann využit při výkonu svého povolání. Plemenu dali základ patrně: německý pinč, rotvailer, manchesterský teriér a anglický chrt. F.L. Dobernann byl s výsledkem spokojen tak, že dal plemenu i své jméno.
Dobrman vyniká odvahou, je to vynikající hlídač a obranář. Založením je Dobrman mírumilovný, přátelský, v rodině velmi přítulný a milující děti. Přilne však jen ke členům rodiny svého pána. Dobrmana by si v žádném případě neměl pořizovat člověk, který nemá žádné zkušenosti se psy. Dobrman potřebuje pevnou ruku a důslednou výchovu, se kterou se musí začít co nejdříve.
Dobrman se těžko snáší s ostatními psy.

Dobrman je díky své krátké srsti velmi náchylný na chlad, proto není vhodný k celoročnímu odchovu venku.Německá doga

31. srpna 2009 v 22:49 | Anča |  Psi,fenky a štěňata

Německá doga patří mezi největší plemena na světě. Svou postavou vytvořila mylnou představu o zlém a bojechtivém psu. Německá doga je naopak velmi vyrovnané plemeno, které
má výborný vztah ke svému majiteli a jeho rodině. Je však nutné s výchovou začít velmi brzy (doporučený odběr štěňat je mezi 7 - 9 týdnem). Pokud je štěně ihned socializováno a zvykáno na ostatní zvířata v domácnosti
, nemá s nimi v budoucnu žádný problém.

Německá doga byla vyšlechtěna z psů tzv. "býkohryzů. Byla využívána nejen k lovu (štvanicím na divočáky i vysokou zvěř), ale i jako hlídač a naháněč dobytka.

Péče o Německou dogu je velmi náročná. V prvním roce života je třeba dopřát štěněti velké množství kvalitní stravy
. Nedostatečná nebo nekvalitní strava může mít za následek celoživotní zdravotní problémy psa. Srst se musí pravidelně kartáčovat. Tomuto plemeni je třeba dopřát spaní na měkké podložce, aby se předešlo nehezkým a bolestivým proleženinám. Německá doga je náročná na prostor a potřebuje hodně pohybu a dlouhé procházky.
Německá doga je též zatížena dědičnými chorobami - toto plemeno často postihuje otočení žaludku, dysplazie kloubů, u skvrnité variety se může objevit i jednostranná nebo oboustranná hluchota.


REKORD:Rekord německé dogy-měřila 107 cm.
Spisy a obrázek z webu:www.pejskar.cz-rekord z dětského časopisu Mateřídouška

Anglický mastif

31. srpna 2009 v 22:20 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Anglický mastif je doslova obr s dobrým srdcem. Je to velký rodinný pes, který miluje svoji rodinu a vyžaduje její blízkost. Proto není dobré anglického mastifa (v rozporu s jeho velikostí) chovat venku v kotci. Anglický mastif je inteligentní pes, který členům své rodiny (zvláště dětěm) dovolí téměř vše. Je klidný až apatický. Z míry ho dokáže vyvést pouze ohrožení jeho rodiny nebo teritoria, kdy se stává nebezpečným
.
Anglický mastif je největším psem, který dosahuje hmotnosti až 160 kg. Díky své mohutné konstrukci mívá potíže s kloubním systémem
, proto není vhodné psa přetěžovat zvlášť ve štěněcím věku. Ani v dospělosti nejsou nutné dlouhé procházky. Vhodnější je zvolit několik kratších procházek během celého dne než jednu dlouhou.
REKORD:Rekordman A. mastif měl za sebou užneuvěřitelných 156 kg!!!!!!

A rekord z dětského časopisu Mateřídouška

Yokšírský teriér

31. srpna 2009 v 22:16 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Původní využití Yorkšírského teriéra nepatřilo právě k nejvznešenějším. V 11. stol. bylo toto plemeno chované anglickou chudinou a bylo primárně určeno k lovu krys, potkanů a králíků. Vyšlechtění malého a (přesto robustního) a velmi hbitého psíka mělo svůj důvod. V 11. stol. platil pro chudinu absolutní zákaz lovu a s ním i spojený zákaz chovu velkých loveckých psů. Z toho důvodu si vyšlechtili horníci z oblasti West Riding v hrabství Yorkshire vyhovujícího malého psíka. Na vzniku jorkšírského teriéra se patrně podíleli nízkonozí skotští teriéři a maltézáček. Původní poslání yorkšírského teriéra nebylo právě lehké. Doprovázel horníky do šachet, kde působil jako krysař. Angličtí dělníci pořádali pro své psy dokonce i zápasy s krysami. Koncem 19
. stol. se však stal mazlíčkem dam z vyšší společnosti a byl povýšen na společenského psa. Toto využití mu zůstalo dodnes.

Yorkšírský teriér je velmi milý a veselý pes. Oddanost ke svému pánovi hraničí až se závislostí. K ostatním lidem však bývá odměřený a ostražitý.

Péče o
jorkšírského teriéra spočívá hlavně v péči o srst, tu je třeba pravidelně česat a kartáčovat.
Anglický název: Yorkshire TerrierNěmecký ovčák

31. srpna 2009 v 22:00 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, jehož podoba se ustálila až na přelomu 19. a 20
. stol. Vynikajících kvalit tohoto plemene bylo hojně využíváno v obou světových válkách, kdy se německý ovčák osvědčil jako "zdravotnický pes". Mezi světovými válkami a po druhé světové válce vzrostla celosvětová obliba německého ovčáka a jeho služby u policie a vojska jsou v dnešní době takřka nepostradatelné.

Německý ovčák - silný a neohrožený pes

Německý ovčák je silný neohrožený pes, který
je vždy připraven bránit svého pána a jeho majetek
. Je to spolehlivý pes s pevnými nervy, který je snadno cvičitelný. Díky výborným vlastnostem spojeným s nadáním k čichovým pracem a klusáckou stavbou těla, která mu umožňuje pracovat s nosem u země a sledovat stopu, se německý ovčák osvědčil jako výborný stopař.

Péče o plemeno německý ovčák

Péče o plemeno německý ovčák není náročná, potřebuje dostatek pohybu a zaměstnání. A pokud to je možné, je dobré psu dopřát alespoň základní výcvik.
Také je vhodné nechávat psa spát na měkké podložce, předejde se tak nepříjemným a bolestivým otlakům v oblasti kloubů.
Plemeno německý ovčák je náchylné k dysplázii kyčelních kloubů.Labradorský retrívr

31. srpna 2009 v 21:48 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Labradorský retrívr nebo zkráceně labrador byl svým původním využitím rybářský pes a jeho úkolem bylo tahat sítě s rybami z vody
. Černé variantě psa se říkalo chybně "novofundlandský pes". Novofundlandský pes je však těžší a chlupatější. Sice patrně stál u šlechtění labradorského retrívra, ale dnes už jsou obě plemena samostatná. Ze svého původního využití si labrador odnesl lásku k vodě. Doslova miluje koupání
a hrátky ve vodě všeho druhu.
Labradorský retrívr se do ČR dostal až v roce 1971, ale od té doby - díky jeho vlastnostem - jeho obliba stále stoupá. Labradorský retrívr je velice inteligentní a neagresivní pes, který se osvědčil jako pomocník pro handicapované lidi, slepecký pes, záchranář, stopař, hledač drog a služební pes.

Labradorský retrívr není náročné plemeno. Srst je třeba pouze 1x týdně vykartáčovat a otřít vhlkým hadříkem. Náročnější je dopřát psu pohyb a aktivitu. Labrador musí mít stálé zaměstnání, jinak si hledá zábavu sám a ta nemusí být vždy v souladu s přáním majitele. Také je vhodný častý kontakt s rodinou. Bez přítomnosti "svých" lidí je retrívr velmi nešťastný.

Stinnou stránkou jsou dědičné choroby - toto plemeno je náchylné k dysplázii kyčelních kloubů, epilepsii a alergiím. Také se doporučuje nechávat psa spát na měkké podložce, aby se předešlo ošklivým a bolestivým proleženinám.

Rhodéský ridgeback

31. srpna 2009 v 21:33 | Anča |  Psi,fenky a štěňata

Rhodéský ridgeback je velmi staré plemeno, novodobě je jeho
původ přiřazován do Jihoafrické republiky (Rhodesie). Domorodci jej používali při
lovu lvů. Proto se tomuto plemenu říká někdy i lví pes. Označení ridgeback získal podle podle pruhu s obrácenou srstí na zádech (ridge). Jde o výborného stopaře a ačkoliv už není využíván přímo pro lov, často jej drží myslivci, pro které slouží jako honič a stopař. Jinak najde uplatnění jako rodinný pes a hlídač.
Rhodéský ridgeback je i přes svoji mohutnou postavu přátelský pes, která má rád kontakt s člověkem. Je však nutná pevná a důsledná výchova. K dětem je tolerantní, kočky a jiná domácí zvířata
respektuje, pokud je s nimi od malička seznamován.
Rhodéský ridgeback má rád pohyb, například při běhu vedle kola nabo při dlouhých výletech. Díky své mohutné ale mrštné hpostavě najde uplatnění i jako služební nebo záchranářský pes.


Spisy z webu:www.pejskar.cz

Border kolie

31. srpna 2009 v 21:27 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Border kolie byla vyšlechtěna před 150 lety na britsko-skotské hranici (odtud border=hranice) s cílem získat pracovního psa s co nejlepšími vlastnostmi. U border kolie se tento záměr bezezbytku splnil. Border kolie je označována za jednoho z nejchytřejších psů na světě. Velmi rychle se učí a nabyté znalosti dokáže jaksepatří využít. Border kolie potřebuje hodně aktivity a pohybu. Toto plemeno by si neměl rozhodně řídit člověk, který nebude mít čas se kolii věnovat. Je třeba zajistit výcvik a případně i některý ze psích sportů. Pokud border kolie nebude mít zaměstnání, které ji zabaví, může se z nudy stát i agresivní. Za normálních okolností border kolie agresivitu neprojevuje a dobře snáší ostatní zvířata i děti.
Péče o srst není náročná stačí pravidelné kartáčování - asi 1 x týdně.

Vše na webu.www.pejskar.cz


Kavalír King Charles španěl

31. srpna 2009 v 20:51 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
  • Kavalír jako pes má mnoho dobrých vlastností, které převažují nad těmi špatnými. Jako většina ostatních psů plemene kavalír king charles španěl je velice temperamentní, společenský, miluje procházky a pohyb. S ostatními psy se snáší dobře, ale když se mu něco nelíbí, dokáže se ozvat. Je to pes do nepohody, jen tak nic ho nerozhodí, ale je i citlivý a lidem, které má rád, to dokáže dát najevo.
  • Když je člověku smutno nebo je nemocný, dokáže Kavalír svojí přítomností hned zlepšit náladu. Od malička jsem se ho pokoušela cvičit a vyplatilo se, když jdeme na procházku nebojím se ho pustit na volno, protože s každým zavoláním dokáže bez problému přijít. Každému, kdo by si chtěl pořídit pejska, bych doporučila právě plemeno Kavalíra, protože si nekoupí jenom pejska, ale i výborného společníka a sportovce.
Miláčkem dalšího krále-Karla II.(17.století)-byl tenhle malý psíček,který po králi získa i své dnešní jméno-Kavalír Kig Charles španěl(podobný je mu taky King Charles španěl).Ale i když dnes nosí jméno anglického a skotského,jeho předkové pocházejí z Číny nebo Japonska a do Anglie se se dostal v 16.století z Francie.
Foto a spisy s tečkami najdeš na www.zorba.cz