Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Dobrman

31. srpna 2009 v 23:02 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Dobrmana vyšlechtil Friedrich Louis Dobermann, výběrčí daní a správce rasovny, který se rozhodl jako městský odchytávač psů, zkřížit nejostřejší plemena. Výsledkem křížení měl být pes, kterého by Dobermann využit při výkonu svého povolání. Plemenu dali základ patrně: německý pinč, rotvailer, manchesterský teriér a anglický chrt. F.L. Dobernann byl s výsledkem spokojen tak, že dal plemenu i své jméno.
Dobrman vyniká odvahou, je to vynikající hlídač a obranář. Založením je Dobrman mírumilovný, přátelský, v rodině velmi přítulný a milující děti. Přilne však jen ke členům rodiny svého pána. Dobrmana by si v žádném případě neměl pořizovat člověk, který nemá žádné zkušenosti se psy. Dobrman potřebuje pevnou ruku a důslednou výchovu, se kterou se musí začít co nejdříve.
Dobrman se těžko snáší s ostatními psy.

Dobrman je díky své krátké srsti velmi náchylný na chlad, proto není vhodný k celoročnímu odchovu venku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kočka nebo pes?

Kočka.
Pes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama