Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Kavalír King Charles španěl

31. srpna 2009 v 20:51 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
  • Kavalír jako pes má mnoho dobrých vlastností, které převažují nad těmi špatnými. Jako většina ostatních psů plemene kavalír king charles španěl je velice temperamentní, společenský, miluje procházky a pohyb. S ostatními psy se snáší dobře, ale když se mu něco nelíbí, dokáže se ozvat. Je to pes do nepohody, jen tak nic ho nerozhodí, ale je i citlivý a lidem, které má rád, to dokáže dát najevo.
  • Když je člověku smutno nebo je nemocný, dokáže Kavalír svojí přítomností hned zlepšit náladu. Od malička jsem se ho pokoušela cvičit a vyplatilo se, když jdeme na procházku nebojím se ho pustit na volno, protože s každým zavoláním dokáže bez problému přijít. Každému, kdo by si chtěl pořídit pejska, bych doporučila právě plemeno Kavalíra, protože si nekoupí jenom pejska, ale i výborného společníka a sportovce.
Miláčkem dalšího krále-Karla II.(17.století)-byl tenhle malý psíček,který po králi získa i své dnešní jméno-Kavalír Kig Charles španěl(podobný je mu taky King Charles španěl).Ale i když dnes nosí jméno anglického a skotského,jeho předkové pocházejí z Číny nebo Japonska a do Anglie se se dostal v 16.století z Francie.
Foto a spisy s tečkami najdeš na www.zorba.cz
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 jojo jojo | 27. září 2009 v 14:41 | Reagovat

A co Dalmatin

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama