Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Yokšírský teriér

31. srpna 2009 v 22:16 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Původní využití Yorkšírského teriéra nepatřilo právě k nejvznešenějším. V 11. stol. bylo toto plemeno chované anglickou chudinou a bylo primárně určeno k lovu krys, potkanů a králíků. Vyšlechtění malého a (přesto robustního) a velmi hbitého psíka mělo svůj důvod. V 11. stol. platil pro chudinu absolutní zákaz lovu a s ním i spojený zákaz chovu velkých loveckých psů. Z toho důvodu si vyšlechtili horníci z oblasti West Riding v hrabství Yorkshire vyhovujícího malého psíka. Na vzniku jorkšírského teriéra se patrně podíleli nízkonozí skotští teriéři a maltézáček. Původní poslání yorkšírského teriéra nebylo právě lehké. Doprovázel horníky do šachet, kde působil jako krysař. Angličtí dělníci pořádali pro své psy dokonce i zápasy s krysami. Koncem 19
. stol. se však stal mazlíčkem dam z vyšší společnosti a byl povýšen na společenského psa. Toto využití mu zůstalo dodnes.

Yorkšírský teriér je velmi milý a veselý pes. Oddanost ke svému pánovi hraničí až se závislostí. K ostatním lidem však bývá odměřený a ostražitý.

Péče o
jorkšírského teriéra spočívá hlavně v péči o srst, tu je třeba pravidelně česat a kartáčovat.
Anglický název: Yorkshire Terrier


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kočka nebo pes?

Kočka.
Pes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama