Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Thaiský ridgeback

3. září 2009 v 22:08 | Anča |  Psi,fenky a štěňata
Thajský ridgeback je unikátní psí plemeno. Vyšlechtěno bylo již ve středověku v Thajsku, ale díky značné izolaci země nedocházelo k vlivu dalších plemen, mezi sebou se množili pouze čistokrevní psi. Je známé převátně v Thajsku, ale poslední dobou se stává moderní i v jiných zemích. Chován je především jako domácí miláček, ale původně bylo úkolem thajského ridgebacka hlídání a lov.
Thajský ridgeback je chytý a aktivní pes, který má rád pohyb. Je to věrný a společenský pes, naopak samotu nesnáší. Rozdíl v povaze je znát u způsobu výchovy. Zatímco psi vychovaní mimo svou domovinu zejména pro účely rodinného společníka jsou poddajní a snášenliví, ridgebackové odchovaní v Thajsku se do společnosti začleňují hůř.
Toto středně velké plemeno psa není příliš náročné na péči, jeho na dotek sametová srst stačí jen občas kartáčovat. Thajský ridgeback je učelivý pes, ale občas svéhlavý a proto potřebuje pevnou výchovu. Má rád pohyb a je to především vynikající skokan - dokáže zdolat až dvoumetrové překážky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama