Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Leden 2010

Anglický buldog

4. ledna 2010 v 14:59 | Anča |  Psi,fenky a štěňata

Anglický buldok

Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Plemeno "Anglický buldok" bylo původně využíváno k býčím zápasům v arénách (odtud název bulldog = býčí pes). V roce 1835 však bylo býčím zápasům definitivně odzvoněno a anglický buldok ztratil uplatnění. Naštěstí pro buldoky i jejich věrné obdivovatele se nepřestalo s dalším šlechtěním a z bojového plemene se podařilo vytvořit skutečně odolného, silného a dominantního psa. V dnešní době je buldok používán jako společenský pes.

U anglického buldoka (stejně jako u většiny molossoidních plemen) se doporučuje velmi vlídná, avšak důsledná výchova. Anglický buldok není plemeno vhodné pro odchov ve venkovním
kotci - potřebuje cítit neustálou přítomnost své rodiny, jinak není šťastný. Toto plemeno není náročné na pohyb a gaučové polehávání mu není cizí.

Péče
o anglického buldoka není náročná. Doporučuje se pravidelné čištění kožních záhybů v obličejové části speciální vodičkou, pravidelná kontrola uší, kvůli zánětům
zvukovodů a cca 1x za týden kartáčování krátké srsti.

Anglický název: English Bulldo